Barvy - co dokáže barva

           

    Barvy mají v našem životě nezastupitelnou úlohu, mají velký vliv na duševní náladu člověka i jeho zdravotní stav. Činí vše krásnější, poskytují energetické vibrace, které dokážeme vnímat a podle toho si volíme naše nejoblíbenější barvy.

    Každá barva z barevného spektra má svou psychickou hodnotu a svůj vlastní specifický charakter. Proto má každá barva účinek na toho, kdo ji nosí, kdo se na ni dívá nebo se s ní obklopuje. Obliba určité barvy může vypovídat o tom, jací ve svém nitru jsme.

Barvy ovlivňují každou stránku našeho života (oblečení, jídlo, kvalitu bydlení….). Pokud se naučíme využívat energii barev, můžeme ji použítvat ve svůj prospěch. Zlepšit tak psychické i fyzické zdraví.

Výběr barev si určuje každý sám individuálně a intuitivně. Některé naše oblíbené barvy se během života mění. V určitou dobu se lépe cítíme s určitými barvami (jinou bravu potřebujeme v dětství, jinou ve stáří). Důležité je, umět s energií barev zacházet, tím pak cíleně pomáhat sám sobě.

Pomocí určení svého barevného typu, se budeme cítit lépe. S využitím správných barev ve svém šatníku dokážeme divy. Vyzdvihneme svojí osobnost, když se budeme cítit krásně, povzbudíme sebevědomí a tím budeme pro svoje okolí mnohem zajímavější. Začneme si sami sebe mnohem více vážit!