Pedig

 

    Pedig je přírodní materiál, který se dováží z tropů jihovýchodní Asie. Jedná se o vnitřní část stonku popínavé palmy Calamus rotang neboli ratanu. Tato rostlina má stonek silný pouze několik centimetrů a dlouhý až 100 metrů. Dřevo má velmi světlou barvu, podobnou lipovému dřevu. Jedná o čistě přírodní materiál, lze ho barvit barvami na dřevo nebo na textil.

    Přírodní pedig má velmi světlou barvu, podobnou javorovému dřevu a je velmi pórovitý, velmi dobře absorbuje vodu.  Před pletením je třeba jej na několik minut namočit, tím nasaje do pórů vodu a stane se velmi ohebným, proto se z něj velmi dobře plete. Po uschnutí je opět pevný a drží tvar.

 

Pletení z pedigu

 

Zaujaly Vás výrobky z pedigu? Chtěli byste se taky s pedigem naučit pracovat? Chcete si sami uplést košík, tác, obal na květináč nebo různé doplňky a ozdoby do domu či bytu? Můžete navštívit některý náš kurz pletení z pedigu, kde se vše co budete potřebovat naučíte, vyzkoušíte a věřím, že tomuto kouzlu také propadnete.

 

KURZY Pletení z pedigu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zjistíte, jak se pracuje s pedigem, naučíte se základní opletek a zavírku tak, že již po prvním kurzu si budete umět sami doma něco hezkého uplést.

Termín kurzu  -  hledejte v AKCE CENTRA (pondělí) v době od 17,00  do cca 20,00 hod

Cena dospělý  -  330,- Kč, děti (větší cca 9 -10 let) 190,- Kč

S sebou - kdo má kleštičky (štípačky)

            - starší ručník (budeme pracovat s mokrým materiálem)