Pleteme pro radost

 

Líbí se vám pletené šály, čepice a jiné doplňky? Že to neumíte, nevíte jak na to?

Chcete se naučit plést?

 

NOVINKA - máte možnost si u nás zakoupit krásné, moderní vlny ve spoustě barev a odstínů

(také bude brzy spuštěn náš nový e-shop)

 

  Kurz je určen pro všechny „tvořivé ruce“, můžete být úplný začátečník nebo pokročilá pletařka, která se chce jen potkávat se stejně "vášnivými" pletařkami.

termíny pro rok 2013 budou upřesněny

 

Cena jednoho setkání je 99,- Kč /osoba, (tj. 49,50 Kč na hodinu),

( při platbě 495,- Kč  zaplatíte 5 setkání + 1 ZDARMA )

není věkově omezeno, jen pro ty, kteří si chtějí dělat v životě RADOST !!!

 

            Začneme jednoduchou šálou, až zvládneme šálu, můžeme pokračovat třeba čepicí, můžeme zkusit uplést ponožky (jde to i na dvou jehlicích), různé dnes moderní plédy, nákrčníky a další doplňky k oděvu, které nás nejen zahřejí na těle, ale při svojí výrobě i na duši.

            Poradím vám jak začít, jakou si vybrat vlnu, jehlice. Společně vymyslíme možnost kombinace vlny, materiálu i vhodného střihu vámi vybraného modelu.

            Každý kousek, který si vlastnoručně vyrobíte je originál, ze kterého budete mít radost. Koupit v obchodě si ho umí každý :-D, ale uplést a ještě u toho zažít příjemné chvíle s fajn partou stejných nadšenců, to přece stojí za to.

            Jehlice a přízi si můžete  přinést vlastní. Máte také možnost si vše potřebné zakoupit na místě ne v našem novém e-shopu. Pokud budete míz nějaké speciální přání, můžeme se dohodnout individuálně (zavolejte a domluvíme se, vše co budete potřebovat pro Vás zajistím).

 

            Víte, že se pletení říká „nová jóga“, že se jedná o relaxaci. Že je možné si u pletení vyčistit hlavu.

            Podle neuropsychologů ruční práce pomáhají předcházet spoustě problémů, např. demenci a Alzheimerově chorobě. Velmi často se i v domovech pro seniory klientům ordinují jehlice a klubíčka.

            Doktor Herbert Bendon z Harvardovy univerzity přišel na základě výzkumů s tímto tvrzením:  „Pletení snižuje krevní tlak a tepovou frekvenci, pomáhá předejít úzkostem a vyvolává v organizmu relaxační reakce“.

 

I naši lékaři hledí na pletení a jiné ruční práce s radostí.

            Pletení jako lék pomáhá předcházet úzkostem a vyvolává relaxační reakce. Přes prsty vypudíme negativní emoce, což je skvělá nenásilná terapie.

            „Drobná, do značné míry mechanická práce s příjemným materiálem a výsledkem, který přibývá pod rukama, může uvolňovat napětí,“ připouští psycholožka Hana Dudková.

 

 

            Dnešní pletení se významně liší od toho, které praktikovaly naše babičky. Tenkrát se pletlo na tenkých jehlicích, vyplétaly se složité, velmi často krajkové vzory. Dnes lidé chtějí vidět výsledek nejlépe hned. Plete se na jehlicích tlustých jako prst, měkké a nadýchané vlny s různými nopy, třásněmi a různobarevným provedením nám dovolují plést co nejjednodušší vzory a místo složitých svetrů vytvářet zajímavé šály a čepice. Výsledek je rychle hotový a ještě si u čaje či kafe krásně popovídáme.

 

Reakce jedné z účastnic pletacího setkání:

„Celý den sedím v kanceláři, mám pocit, že stále jen přehazuji papíry. Při pletení za mnou něco hmatatelného zůstává, což mě vždy povzbudí. Chodím si na setkání odpočinout a vyčistit si hlavu“

 

Kurzy pro dospělé

 

Fotogalerie: ...Pleteme pro radost

Tato fotogalerie je prázdná.