Zakladatelé metody One Brain - kineziologie


 

Gordon Stokes

Je spoluzakladatelem Mezinárodní asociace specializovaných kineziologů Touch for Health. Byl průkopníkem samoléčitelského hnutí. Ve své práci využíval behaviorální genetiku (genetiku chování), psychodrama, hru na postavy. Více než deset let působil jako ředitel výcvikových programů Touch for Health Foundation. V tomto období se proslavil širokými vědomostmi a neuvěřitelnou jemností testování svalů. S Danielem Whitesidem se seznámil v roce 1963 po ukončení studie genetiky chování. Společně s Danielem Whitesidem je spoluautorem materiálů Three In One (studijní materiály pro metodu One Brain - kineziologie). Gordon Stokes zemřel v roce 2006.

   

Daniel Whiteside

Společně se svými rodiči Robertem a Elizabeth byli průkopníky genetiky chování. Daniel se zúčastnil nesčíslného počtu rozhlasových a televizních rozhovorů. Účinkoval ve video a filmových seriálech o výuce One Brain a v různých vzdělávacích programech. S Gordonem se podílí na autorství všech materiálů pro One Brain (kineziologii). S otcem Robertem napsal bestseler o genetice chování "How to Win over Yourself (Jak nad sebou zvítězit). Je autorem několika úspěšných románů a novel. Během třicetileté práce s Gordonem nerozlučně sloučili genetiku chování a psychologii. Výsledkem je řada nových programů. Pro rozvoj Three In One je typická Danielova duchaplnost a jeho nesmírné vědomosti z oblasti literatury, dějin, umění,archeologie, hudby a metafyziky. Daniel Whiteside zemřel v roce 2013.

Carol Ann Hontz

V zemích východní Evropy začala kineziologii - systém One Brain přednášet americká lektorka Carol Ann Hontz pocházející z Pensylvánie. Carol má za sebou třicetiletou učitelskou praxi a dva vysokoškolské diplomy. Nejdříve začala přednášet v Maďarsku a Moskvě. V roce 1993 měla první kurzy metody One Brain - kineziologie na Slovensku v Košicích a Bratislavě. V Praze začala kineziologii přednášet v listopadu roku 1994.

...................................................................................................................................................................................................................

4. 10. 2010 - měla jsem tu čest se se s jedním ze zakladatelů metody setkat osobně